Przez ostatnie dwa miesiące krakowska młodzież zgłaszała kandydatów do Nagrody im. Antoniego Weyssenhoffa, ustanowionej przez Prezydenta Miasta Krakowa dla podkreślenia znaczenia pracy i działalności na rzecz młodzieży w Krakowie.
Patronem nagrody jest Antonii Weyssenhoff – pedagog i działacz społeczny, który przez wiele lat prowadził działalność wspierającą młodzież w Krakowie. Był harcmistrzem i instruktorem harcerskim, założycielem i dyrektorem XXVII Liceum Ogólnokształcącego oraz Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana, założycielem Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego im. Aleksandra Kamińskiego oraz Towarzystwa Inicjatyw Wychowawczych im. Janusza Korczaka. Za swoje zaangażowanie i pracę na rzecz młodych ludzi został uhonorowany Orderem Uśmiechu oraz Odznaką „Honoris Gratia” przyznawaną za działalność na rzecz Krakowa.
14 czerwca 2022 roku w Pałacu Kszysztofory odbyła się Gala wręczenia tak zaszczytnej Nagrody. Na uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszego liceum, którego założycielem w 1992 roku i pierwszym Dyrektorem był właśnie dr Antoni Weysenhoff.
W tym roku w 2. edycji nagrody w gronie osób nominowanych do tytułu znaleźli się: Małgorzata Sienkiewicz, Irena Kruczek, Marta Karpiel, Dorota Krawczyk, Anna Szpajcher-Sokal, Anna Szmyd, Kamil Cyganik, Tomasz Kobylański, Marcelina Juszkiewicz.
Nagrodę Diamentowego Weyssenhoffa otrzymał został Kamil Cyganik – nauczyciel języka polskiego w Katolickim Liceum Montessori im. Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata w Krakowie oraz współzałożyciel Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej. Współpracuje z Fundacją Uniwersytet Dzieci. Jest trenerem technik zapamiętywania i metod efektywnej nauki, dzięki czemu nawet najmniej utalentowani humanistycznie uczniowie radzą sobie z nauką języka polskiego co najmniej dobrze. Stosuje także autorskie metody nauczania m.in. gramatyczne wersje popularnych gier, mnemotechniki – mapy myśli. W Liceum Montessori stworzył system pracy bez ocen.